loading...
پست های آپدیت شده

افزایش قد تضمینی با گروتالر

آرش حکیم زاده بازدید : 273 یکشنبه 31 مرداد 1400 نظرات (0)

افزایش قد با گروتالر چگونه انجام می شود؟

شاید از خود سوال کنید که روش گروتالر داینامیک دقیقا چگونه باعث افزایش قد می شود؟ جواب سوال کمی تخصصی است. ستون فقرات در حدود 35% از قد ما را تشکیل می دهد که این یعنی رفع مشکلات وضعیتی ستون فقرات موجب افزایش قد به میزان قابل توجهی خواهد شد. که افزایش قد می تواند بین 5 تا 12 سانتی متر باشد. دیسک های غضروفی در میان 24 مهره قرار دارند و ضخامت دیسک ها ارتباط مستقیمی با درازای ستون فقرات دارد. این دیسک ها به صورت بافت های غضروفی غیر متصل هستند که تحت تحریکات هورمون رشد به طور دایم رشد می کنند.

به طور خلاصه می توان گفت با ضخیم تر شدن دیسک ها می توانید بلند تر شوید، از آنجایی که 25 دیسک قرار دارد اگر هر دیسک به میزان 25/0 سانتی متر ضخیم تر شود قد شما معادل 25/6 سانتی متر افزایش پیدا میکند پس این روش افزایش قد را جدی بگیرید!

آیا این روش افزایش قد محدودیت سنی دارد؟

شاید فکر کنید که چون سن شما بالاتر رفته دیگر نمی توانید از این روش استفاده کنید اما باید به شما بگویم که این روش ابتدا برای بزرگسالان ساخته شد زیرا هدف دکتر فلیپ میلر این بود که بتواند روشی ابدا کند که هرکسی با آن به صورت طبیعی قد خود را افزایش دهد. بنابرین این روش بر روی کسانی تست شد که صفحات رشد آنها متوقف شده بود یا مقدار آن بسیار پایین بود. در نتیجه محدودیت سنی اهمیتی ندارد ولی اگر سن کمی دارید و صفحات رشد شما فعال است، با این روش خیلی سریع تر نتیجه می گیرید.

خب چرا خودم تمرینات کششی انجام ندم؟

شاید الان با خودتون بگید چه نیازه که من از روش دکترفلیپ میلر استفاده کنم، با تمرینات کششی خیلی راحت می تونم باعث ضخیم شدن دیسک غضروفی بشم. بله درسته شما هم می تونید اما حدود 5 تا 10 برابر دیرتر نتیجه میگیرید و اگر اصولی کار نکنید حتی می تواند موجع به صدمه دیدن شما شود. این موضوع دقیقا مانند رژیم غذایی لاغری است، عده زیادی را حتما دیده اید که سر خورد رژیم غذایی می گیرند و بعد از مدتی دچار مشکلات گوراشی، معده درد، افتادگی پوست، چین و چروک و… می شوند.

اگر می خواهید خودتان را فریب دهید می توانید برای خودتان نسخه بنویسید! خب چرا از نسخه کسی استفاده نکنید که در این زمینه سال هاست تحقیق کرده و تخصص کافی دارد و دقیقا می داند باید شما چکار کنید؟! نمی توانید با خواندن چند مقاله در اینترنت برای خودتان نسخه تجویز کنید. پس حتما این مورد را جدی بگیرید.

چرا دکتر فلیپ میلر این متد افزایش قد را ساخت؟

دکتر فلیپ میلر در کتاب خود اینگونه نوشته که روزی متوجه افسردگی و ناراحتی دخترم شدم که در آن زمان 25 سال سن داشت و به تازگی با یکی از همکلاسی های دانشکده محل تحصیل خود نامزد کرده بود و آن روز به عنوان یک پدر این حس مسئولیت را داشتم که با دختر خود حرف بزنم تا بفهمم علت افسردگی او چیست زیرا حس میکردم مسئله ای وجود دارد که اون نمی خواهد راجع به آن حرف بزند، بعد از چند دقیقه حرف زدن بغض دخترم شکست و شروع به گریه کردن کرد و درحالی که گریه می کرد گفت که الکس بخاطر کوتاهی قد من را تحقیر و مسخره می کند و سر همین موضوع بحث زیادی داشتیم که در نهایت نامزدی رو بهم زدیم و… .

شروع تحقیقات افزایش قد

دکتر فلیپ میلر پس از این ماجرا به صورت جدی بر روی این موضوع تحقیقات زیادی انجام داد که چگونه می شود قد را در هر سنی افزایش داد. قرص های افزایش قد، طب سنتی، برنامه غذایی افزایش قد و… تاثیر خاصی نداشتند ولی چیزی که ذهن دکتر فلیپ را مشغول خود کرد تحقیقی بود که نوشته بود با یک سری حرکات ساده می شود قد را یک تا دو سانتی متر افزایش داد و همین موضوعی جرقه ای در ذهن این دکتر ایجاد کرد که باعث شد تحقیقات بیشتری انجام دهد که آیا می شود با ترکیب یک سری حرکات در مدت های خاص، این یک تا دو سانتی متر را تبدیل به 5 تا 15 سانتی متر کرد؟ درواقع تحقیقات افزایش قد با جواب مثبت رو به رو شد و این دکتر توانست با روش گروتالر باعث افزایش قد هرکسی بین 5 تا 10 سانتی متر شود.

این روش چگونه موجب افزایش طول سایر استخوانها می شود؟

 هرگاه استخوانی تحت کشیدگی قرار گرفته و فرد از تغذیه مناسب برخوردار گردد فرایند تبدیل diaphysis به epiphsis رخ می دهد. غضروف در میان هر یک از استخوانهای بدن هر فرد قرار می گیرد.برخی از استخوانهای بدن انسان از استخوان با قاعده و برخی نیز از غضروف ساخته می شوند.افزایش قد انسان تا حدود زیادی به افزایش درازی غضروف بستگی دارد.انجام روزانه حرکات کششی مخصوص گرو تالر داینامیک به طور ویژه ای به افزایش مقاومت غضروف و تعدیل حرکات بدن و دستیابی به رشد اساسی استخوانها و افزایش متفاوت آنها منتهی می گردد.

با ترکیبی از حرکات یوگا و کششی،ماهیچه ها هماهنگی یافته،تقویت شده،رشد و توسعه می یابند که این خود به حفاظت از ستون فقرات و افزایش قد منجر می گردد.در حالی که ماهیچه ها به نحوی شایسته رشد یافته ستون فقرات شروع به رشد کرده و به علت عدم تراکم ستون فقرات امتداد می یابد.سپس با انجام صحیح و تکمیل حرکات،دیسک های ستون فقرات و همچنین غضروف که بازوها و پاها و ستون فقرات را در بر دارد به تدریج ضخیم تر می گردند تا این که قد بلندتر و متناسب تر گردد با نجام چنین حرکاتی از اثرات سودمندی نظیر افزایش قد تا ١٢ سانتیمتر برخوردار خواهید گردید.

افزایش قد در بزرگسالی از جمله سوالات متداولی است که تبلیغات بسیاری پیرامون آن نیز انجام می شود در این مقاله سعی شده که عوامل مختلف موثر بر رشد قد را شرح دهیم. عوامل متعددی می توانند به رشد بهتر و افزایش قد کمک کنند. تصور می شود که عوامل ژنتیکی حدود 60 تا 80درصد در طول قد افراد نقش دارند. برخی عوامل محیطی اعم از تغذیه و ورزش معمولا بقیه درصدها را بخود اختصاص می دهند.
بین یک سالگی و بلوغ، اکثر افراد هرساله حدود 5 سانتی متر افزایش قد دارند. با رسیدن به مرحله بلوغ، شما هرساله حدود 10 سانتی متر افزایش قد را تجربه می کنید. با این حال هرکسی با سرعت متفاوتی رشد می کند.
برای دختران، این رشد انفجاری معمولا در اوایل نوجوانی شروع می شود. پسران ممکن است افزایش ناگهانی قد را در پایان دوره نوجوانیشان تجربه کنند.
به طورکلی رشد و افزایش قد بعد از گذراندن دوره بلوغ متوقف می شود. این بدین معناست که در بزرگسالی، بعید است که قدتان رشد کند و بلندتر شود.
با این حال کارهایی وجود دارند که شما می توانید در طول دوره نوجوانی انجام دهید تا ظرفیت رشدتان به حداکثر برسد. شما باید این کارها را تا دوره بزرگسالی ادامه دهید تا از تقویت سلامت و حفظ قدتان بهره مند شوید.
 

افزایش قد در بزرگسالی
یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید
در طول سالهای رشد، شما باید همه موادمغذی موردنیاز بدنتان را مصرف کنید. رژیم غذایی شما باید شامل موارد زیر باشد:

میوه های تازه
سبزیجات تازه
غلات کامل و سبوس دار
پروتئین ها
لبنیات
شما باید خوردن غذاهای زیر را کمتر کرده ویا از مصرف آنها پرهیز کنید:
قند
چربی های ترانس
چربی های اشباع شده
اگر داشتن بیماری یا سن بالا باعث شده تا قدتان تحت تاثیر تراکم استخوان کوتاه شود، مصرف کلسیم را افزایش دهید. غالبا توصیه می شود که زنان بالای 50 سال و مردان بالای 70 سال باید 1200 میلی گرم کلسیم را هر روز مصرف کنند.
ویتامین دی نیز برای سلامت استخوان مفید است. از منابع ویتامین دی می توان به ماهی تن، شیر غنی شده و زرده تخم مرغ اشاره کرد. اگر شما ویتامین دی را به مقدار کافی از رژیم غذایی جذب نمی کنید، با پزشک در مورد مصرف مکملی که بتواند نیاز بدنتان را برآورده سازد، صحبت کنید.

 افزایش قد در بزرگسالی

برای مطالعه بیشتر: مزیت مصرف قرص کلسیم چیست؟
از مکمل ها با احتیاط استفاده کنید
در بعضی موارد ممکن است مصرف مکمل ها برای رشد و افزایش قد کودکان و مقابله با کوتاه قد شدن سالمندان متناسب باشد.
به عنوان مثال اگر شما بیماری دارید که بر تولید هورمون رشد (HGH) تاثیر گذاشته، پزشک می تواند مکمل حاوی HGH را برای شما تجویز کند.
به علاوه سالمندان ممکن است بخواهند ویتامین دی یا مکمل های کلسیم را برای کاهش خطر استئوپورز (پوکی استخوان) مصرف کنند.

خواب کافی و مناسب داشته باشید
گاهی اوقات کم خوابی هیچ اثری بر رشد و افزایش قد در بلندمدت ندارد. اما اگر در طول نوجوانی، ساعات خوابتان کمتر از حد توصیه شده باشد، این ممکن است منجر به بروز مشکلات و برخی عوارض شود. این امر به این دلیل است که بدن درطول خواب، HGH را آزاد می کند. تولید این هورمون و دیگر هورمون ها زمانی که شما خواب کافی نداشته باشید، می تواند کاهش یابد.

تحرک داشته باشید
ورزش منظم فواید و مزیت های فراوانی دارد. ورزش منظم، عضلات و استخوان ها را مقاومتر کرده و به حفظ وزن و سلامت بدن کمک می کند و تولید HGH را تقویت می کند.
کودکان در مدرسه باید حداقل یک ساعت در روز ورزش کنند.
ورزش در بزرگسالی نیز فواید بسیاری دارد. ورزش علاوه بر اینکه سلامت بدن را حفظ می کند، می تواند به کاهش خطر استئوپورز (پوکی استخوان) کمک کند.

خوب نشستن را تمرین کنید
بد نشستن ممکن است قدتان را کوتاهتر از آنچه هست نشان دهد. بنابراین قوز کردن یا خمیده شدن می تواند بر قدتان تاثیر بگذارد.

از یوگا برای افزایش قدتان استفاده کنید
اگر ورزش های مربوط به طرز نشستن، نیازتان را برآورده نمی کند، سعی کنید یوگا را انجام دهید. یوگا که تمرینی برای کل بدن است، می تواند عضلات را تقویت و مقاوم کند، بدنتان را در یک راستا و ردیف قرار دهد و به طرز نشستن شما کمک کند. این ورزش به شما در بلندتر شدن قد کمک خواهد کرد.

کلام آخر:
در اکثر موارد، رشد قد شما تا زمانی که به بلوغ رسیده و این دوره را طی کرده اید، به حداکثر خود رسیده است. اگرچه کارهایی وجود دارند که شما می توانید برای حفظ قدتان در طول دوره بزرگسالی انجام دهید.

از چاقی و لاغری که بگذریم، بحث افزایش قد به یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان و خانواده ها در سال های اخیر تبدیل شده است و وقتی صحبت از راه های افزایش قد می شود، راه های مختلفی پیش پایمان قرار می گیرد، از داروهای جورواجور گرفته تا هورمون درمانی، استفاده از مکمل های تغذیه ای و حتی جراحی. بعضی از این روش ها نه تنها نمی توانند قد افراد را افزایش دهند بلکه در بعضی موارد سلامت مصرف کننده را نیز به خطر می اندازند و هزار و یک دردسر برایش ایجاد می کنند. یعنی نمی شود برای افزایش قد به خصوص بلند قد شدن بچه ها هیچ کاری کرد؟ مسلما نه، هر چند قد هر فرد به شدت تحت تاثیر وراثت قرار دارد اما تاثیر عواملی نظیر ویتامین ها و مواد معدنی بر افزایش رشد قدی به اثبات رسیده است و امتحانش نه تنها ضرر ندارد، بلکه چندین و چند فایده هم خواهد داشت.

قد
ژنتیک، نقش مهمی در میزان رشد قد دارد
قد معیار خوبی برای ارزیابی رشد و سلامت کودک است و امروزه کوتاهی قد به یکی از علل شایع مراجعه به متخصصان غدد و اطفال تبدیل شده است. جالب است بدانید قد هر فرد نه فقط روی سلامت روانی-اجتماعی وی بلکه روی رفاه اجتماعی اش در دوره بزرگسالی نیز تاثیر گذار خواهد بود. به زعم بسیاری از پزشکان و متخصصان، این ویژگی های ژنتیکی هر کودک است که رشد قدی وی را در آینده رقم میزند.
جالب است بدانید رشد قدی از دوران جنینی آغاز می شود و تا زمان بلوغ ادامه دارد. با فرا رسیدن دوران بلوغ صفحات استخوانی به تدریج بسته شده و رشد قدی نیز متوقف می شود. به طور متوسط در زمان بلوغ حدود 30 تا 35 سانتی متر به قد پسرها و حدود 20 تا 25 سانتی متر به قد دختر ها اضافه می شود. تاثیر عوامل ژنتیکی بر رشد قدی آنقدر زیاد است که بعضی ها متوسط رشد قدی کودک را بر اساس قد والدینش تخمین می زنند. در واقع فرمول ساده ای برای این کار وجود دارد. اگر فرزندتان پسر است، میانگین قد خود و همسرتان را با عدد 6.5 جمع بزنید و اگر فرزندتان دختر است، میانگین قد خود و همسرتان را از عدد 6.5 کم کنید تا ببینید فرزندتان چقدر قد خواهد کشید.
هر چند ژنتیک عامل مهمی در رشد قدی است اما مطالعات متعدد نشان می دهد که تنها بازیگر این میدان نبوده و عوامل دیگری نیز می توانند بر رشد قدی فرد موثر باشند. بر اساس یکی از این مطالعات، بعضی از هورمون ها می توانند رشد 26 استخوان و بخش غضروفی 62 استخوان دیگر را تحریک کنند، بنابراین تحریک غده هیپوفیز که در تولید این هورمون ها نقش دارد می تواند بر افزایش قد تاثیر داشته باشد. از طرف دیگر عوامل تغذیه ای بخصوص ریز مغذی ها نیز می توانند شما را بلندقد تر از آن چیزی کنند که ژنتیک برایتان رقم زده است.

ریز مغذی هایی که قد شما را بلندتر می کنند
1) کلسیم:
همان طور که ساختن یک آپارتمان یا برج، بدون تیرآهن، ممکن نیست، استخوان ها نیز بدون وجود کلسیم رشد نمی کنند. بنابراین مصرف روزانه کلسیم برای رشد قدی کودکان موثر است. این ماده معدنی مهم در شیر، ماست، کشک، گردو، بادام، تخمه آفتابگردان، کلم، کنجد و ... وجود دارد. با این حال لبنیات مهم ترین منبع کلسیم محسوب می شود، به شرطی که از نوع کم چربش باشد زیرا هر چه میزان چربی کمتر باشد، جذب کلسیم بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر مصرف بیش از حد لبنیات در طول روز با استفاده سر خود از مکمل کلسیم باعث بلند قد شدن کودک نمی شود، بلکه باعث بسته شدن زودرس صفحات استخوانی شده و عارضه چاقی را که یکی از عوامل کوتاه قدی است بدنبال دارد.

2) روی:
روی یکی دیگر از این مغذی های مهمی است که در غده هیپوفیز و در گرانول های مترشحه هورمون رشد وجود دارد و کمبود آن نه فقط سیستم عصبی مرکزی و ایمنی را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه سیستم عضلانی-اسکلتی را مختل کرده و باعث کاهش رشد و کوتاه قدی می شود. نتیجه مطالعه ای که در سال 1390 در ایران انجام شد حاکی از آن است که سطح سرمی روی در مناطقی از کشور که کمبود این عنصر معدنی در آن شایع نیست، با میزان رشد قدی کودکان زیر 15 سال ارتباط دارد.
بسیاری از والدین امروزی با مراجعه به مطب متخصصان اطفال، تغذیه و غدد، برای افزایش قد فرزندشان، تقاضای مکمل روی می کنند و حواسشان به افزایش دادن این عنصر در رژیم غذایی کودک نیست در حالی که این ریز مغذی در ماهی ها و غذاهای دریایی، جوانه ها، عدس، لبنیات، نخود فرنگی، گوشت قرمز، غلات کامل و ... به وفور یافت می شود.

3) ویتامین D:
ویتامین D یکی از مهم ترین ویتامین های مورد نیاز بدن است که جذب و استفاده سلول های بدن از کلسیم به شدت به آن وابسته است. ماهی آزاد یا تن، جگر، پنیر، تخم مرغ و ... از منابع خوب این ویتامنی محسوب می شوند. اما نور آفتاب حرف اول را در تامین ویتامین D مورد نیاز بدن می زند.

4) منیزیم:
کلسیم، برای فعالیت، به ویتامین D نیاز دارد و عملکرد ویتامین D هم در نبود منیزیم، مختل می شود. منیزیم، یکی از اجزای اصلی استخوان سازی است. آرد کامل گندم، برنج سبوس دار، تخمه آفتابگردان، مغز دانه ها و ... از منابع مهم منیزیم هستند. متاسفانه مصرف بالای نمک و سدیم که در رژیم غذایی کودکان امروزی بسیار شایع است باعث دفع منیزیم از بدن می گردد.

5) ویتامین A:
این ویتامین نه فقط در فرایند بینایی و عملکرد صحیح سیستم ایمنی بلکه در رشد و ترمیم استخوان ها نیز دخالت دارد. البته مصرف مکمل این ویتامین بدون دستور پزشک نه فقط کمکی به رفع کوتاهی قد نمی کند بلکه ممکن است باعث مسمومیت کودک شود.
این نکته مهم را نیز به خاطر داشته باشید که بهترین سن برای مراجعه به متخصصان تغذیه برای افزایش قد حوالی 8 سالگی در دختران و حوالی 12 سالگی در پسران است.

هورمون رشد و نقش آن در افزایش قد:
اگرچه در اکثر موارد، کوتاه قدی ناشی از عوامل فیزیولوژیک مثل کوتاه قدی سرشتی و کوتاه قدی فامیلیال است اما کمبود هورمون رشد نیز ممکن است یکی از علل مطرح در این زمینه باشد. کمبود این هورمون از مهم ترین علل اندوکرین کوتاه قدی است که اگر به موقع درمان نشود باعث کوتاه قدی شدید در دوران بزرگسالی خواهد شد. این اختلال به دوصورت مادرزادی و اکتسابی ایجاد می شود، مثلا نوع اکتسابی آن ناشی از بدخیمی، تروما، مننژیت، پرتودرمانی و ... است. حالا مهم ترین سوال این است که ایا استفاده از این هورمون می تواند همه کوتاه قدها را به آرزویشان که چندسانتی متر قد کشیدن است، برساند؟ مسلما نه. استفاده از هورمون رشد برای افزایش رشد قدی تنها در مواردی موثر و نتیجه بخش است که کودک به هر دلیلی با کمبود این هورمون در بدنش مواجه باشد. البته در این صورت نیز باید هورمون درمانی از سنین پایین مثلا از حوالی 4، 5 سالگی آغاز شود تا بهترین نتیجه را در بر داشته باشد. چرا که هورمون درمانی در دختران پس از آغاز عادت ماهانه، دیگر نمی تواند آنقدر ها موثر واقع شده و باعث افزایش قد شود.

با سلام به شما داشتن یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین های باکیفیت مانند تخم مرغ و انواع گوشت ها و حبوبات و همچنین دریافت کافی منابع غنی از کلسیم و داشت خواب کافی و فعالیت ورزشی منظم می تواند به بهبود رشد قدی شما کمک کند. در صورتی که تغذیه مناسبی ندارید می توانید از یک مولتی ویتامین مانند" مولتی کمپلکس ویتالی تون" برای تامین نیاز بدن خود کمک بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با یک متخصص غدد مشورت کنید.

منبع: افزایش قد گروتالر

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 38
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 38
 • بازدید امروز : 14
 • باردید دیروز : 108
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 122
 • بازدید ماه : 178
 • بازدید سال : 22,530
 • بازدید کلی : 23,719